Chalet Les Fleurettes

Pokud byste se mě vydali hledat do Švýcarska, následující měsíc mě naleznete v domě s názvem Les Fleurettes. Všem tradičním domům se tu přezdívá “chalet“, což je vznešené označení pro horské domy – s označením “cottage“ by jste tu moc nepochodili a hrdé švýcarské majitele chalet urazili. Často jsou tyto nádherné stavby staré víc jak 300 let, perfektně zachované a opečovávané – původní dřevěné trámy, vyřezávané detaily i starobylé nápisy jsou součástí mnohých chalets a vlajky v barvě příslušného kantonu nechybí.

My bydlíme v trochu modernějším typu, ale stále hodně autentickém pro Švýcarsko – s dřevěnými plůtkovými vrátky na petlici, kamennou terasou a charakteristickým, byť strohým interiérem. Člověk tady v horách ale moc nepotřebuje, a tak si libujeme v bytečku s kamny, historickým stolem, dřevěným obloženým stropem a malým kovovým jelenem v rohu.

Když říkám “my“, tak tím myslím sebe a svého kolegu, spolubydlícího a úžasného architekta v jednom- hrdého itala Giovanniho. Do studia Rougemont Interiors jsme nastoupili téměř společně, a tak tu sdílíme všechny zážitky všedních i nevšedních dnů. Tento víkend jsem se rozhodla celý prolenošit a stejně jako Giovanni nevystrčit paty z domu, vlastně skoro ani z postele. Musím uznat, že strávit celý den v pyžamu není má parketa, ale po náročném stěhování a pracovním týdnu jsem potřebovala dobít baterky jinak než chozením po horách. Zasloužený odpočinek o tomto lenošivém víkendu byl podpořen hromadou knih kolem postele, horkým čajem a mísou famózních špaget od mého italského kulinářského mistra Giovanniho.

 

Napsat komentář