Fondue večer

Ten dlouho očekávaný moment přišel po měsíci konečně přišel – a nemyslím tím první výplatu, ale návštěvu typické švýcarské restaurace Café du Cerf a večer strávený nad tradičním pokrmem – fondue. Nechtěla jsem jít do restaurace s velkým očekáváním, abych poté nebyla zklamaná. Jelikož, přiznejme si to, jedná se tu o namáčení chleba do rozteklého sýra.

Do Café du Cerf jsme ale s Giovannim udělali rezervaci plní očekávání a nadějí, že náš první měsíc ve Švýcarsku oslavíme jak se sluší a patří. Oblékli jsme se vskutku svátečně a štrádovali si to skrz Rougemont rozfofrovat první švýcarské franky. Na přípitek sklenka prosecca a pak už následovalo tradiční fondue vyhlášené v celém kraji, v typickém teflonovém rendlíku nad malým hořákem, se dvěma vidličkami a ošatkou na kostičky nakrájeného chleba. Nebudu vás dlouho napínat – fondue se stalo ten večer mým naprostým favoritem a jídlem, které tu musím mít častěji než jednou za měsíc. Kdo by to byl řekl, ale namáčení kostičkek chleba do mixu vyzrálého sýra a vína, bylo naprosto famózním zážitkem.

Pro švýcary je fondue typicky zimní pokrm, jelikož se jedná o hodně mastný a těžký chod. My jsme ale s Giovannim po rendlíku delikátní bašty požádali o dezertní menu a náš slavnostní večer zakončili malinovou tartaletkou a další sklenkou prosecca.

 

Napsat komentář